close
دانلود آهنگ جدید
تحقیق لانه سازی مورچه ها

گیل فان | دنیای فیلم و سریال

http://www.gilfun.ir/

تحقیق لانه سازی مورچه ها

لاله سازی مورچه ها,طریقه لانه سازی مورچه ها,مورچه چیست,مورچه های ایرانی,مورچه جدید,مورچه های زیبا,مورچه ,

تحقیق لانه سازی مورچه ها

لاله سازی مورچه ها,طریقه لانه سازی مورچه ها,مورچه چیست,مورچه های ایرانی,مورچه جدید,مورچه های زیبا,مورچه ,

-->
خلاصه داستان :

تحقیق لانه سازی مورچه ها

 

مورچه ها برای ساخت لانه سه فعالیت مشخص از خود بروز می دهند. ابتدا برای یافتن مکانی مناسب جهت ساختن لانه تلاش می کنند . هر مورچه به محض رسیدن به فضایی که کمی بالاتر از سطح زمین قرار دارد شروع به ترشح بزاق می کند و خاک را به بزاق خود آغشته می کند. بدین ترتیب گلوله های کوچک خاکی با بزاق خود می سازند. علیرغم خصلت کاملا تصادفی این رفتار، نتیجه تا حدی منظم است. در پایان این مرحله در منطقه ای محدود تپه های بسیار کوچک مینیاتوری از این گلوله های خاکی آغشته به بزاق شکل می گیرد. پس از این، همه تپه های مینیاتوری باعث می شوند تا مورچه ها رفتار دیگری از خود بروز دهند.

 

 

در واقع این تپه ها به صورت نوعی نشانه برای مورچه ها عمل می کنند. هر مورچه به محض رسیدن به این تپه ها با انرژی بسیار بالایی شروع به تولید گلوله های خاکی با بزاق خود می کند. این کار باعث تبدیل شدن تپه های مینیاتوری به نوعی ستون می شود. این رفتار ادامه می یابد تا زمانی که ارتفاع هر ستون به حد معینی برسد. در این صورت مورچه ها رفتار سومی از خود نشان می دهند. اگر در نزدیکی ستون فعلی ستون دیگری نباشد بلافاصله آن ستون را رها می کنند در غیر این صورت یعنی در حالتی که در نزدیکی این ستون تعداد قابل ملاحظه ای ستون دیگر باشد، مورچه ها شروع به وصل کردن ستونها و ساختن لانه می کنند در دنیای واقعی مورچه‌ ها ابتدا به طور تصادفی به این سو و آن سو می‌روند تا غذا بیابند.

سپس به لانه بر می‌گردند و ردّی از فرومون (Pheromone) به جا می گذارند. چنین ردهایی پس از باران به رنگ سفید در می‌آیند و قابل رویت اند.

بناهای مورچگان به شکل ها و طرح های بسیار ساخته می شود و برخلاف لانه های زنبور عسل و موریانه، در معماری شهر مورچگان که به «مورچه دان» معروف است، گوناگونی به چشم می خورد و هر دسته از مورچه ها هماهنگ با ساختمان بدنی و روحیات خود خانه خویش را می سازند. «نه درصد خانه های مورچگان در زیرزمین ها کنده و در همان زیرزمین ها به شاخه های متعدد تقسیم می شوند. گاهی وقت ها این خانه ها به بیست طبقه در قسمت بالا و چندین طبقه در زیرزمین طبقه بندی شده و هر طبقه آن یک خط مسیر مخصوص دارد که با توجه به

وضع هوای آنجا ساخته شده اند و برای سقف های گرم آن روزنه هایی گذاشته اند که هوا از آن دریچه ها داخل و خارج می شود».

عمق لانه های زیرزمینی حدود سی تا چهل سانتی متر است. در ضمن این حشره های کوچک نیز مانند برخی دیگر از انواع حشره ها در تاریکی زندگی می کنند و به همان اندازه ای که روشنایی و نور در زندگی ما تأثیر لازم دارد و به خانه های ما صفا، نظم و انسجام می بخشد، تاریکی برای مورچه ها سودمند و آرام بخش است. به همین دلیل، می توان گفت که روز و شب، برای مورچه تفاوت چندانی ندارد، ولی تغییر فصل ها در زندگی آنها بسیار مؤثر است. در طول روزهای گرم تابستان از بام تا شام می کوشند تا آذوقه زمستان خود و هم نوعانش را فراهم می سازد.

بخش دانلود

دانلود فایل ورد تحقیق

لینک دانلود:  لانه سازی مورچه ها

فرمت فایل :  doc / فایل ورد

 

 

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان