close
تبلیغات در اینترنت
تحقیق در مورد خواص آب گرم

گیل فان | دنیای فیلم و سریال

http://www.gilfun.ir/

تحقیق در مورد خواص آب گرم

خواص آب گرم,تحقیق در مورد خواص آب گرم,خواص آب گرم ,آب گرم ایران,مناطق دارای آب گرم

تحقیق در مورد خواص آب گرم

خواص آب گرم,تحقیق در مورد خواص آب گرم,خواص آب گرم ,آب گرم ایران,مناطق دارای آب گرم

-->
تحقیق در مورد خواص آب گرم
خلاصه داستان :

 

تحقیق در مورد خواص آب گرم

 

چشمه‌ آبگرم ماستخور " در مجاورت دهکده ماستخور در پنج کیلومتری شهرستان رودبارزیتون و در سمت غرب سد منجیل قرار دارد، آب این چشمه هنگام خروج گرم و جوشان است.

اهالی این منطقه و روستای علی‌آباد سفلی از گذشته آب چشمه را به خزینه ‌هایی ریخته و در آن استحمام می ‌کردند، آبگرم این چشمه بسیاری از بیماریهای چشمی، ناراحتی ‌های استخوانی و روماتیسمی را درمان می‌ کند.

" چشمه آبگرم کلشتر" درپنج کیلومتری جنوب غربی کلشتر رودبار و در کنار معدن سنگ آهک، یک چشمه آب گرم وجود دارد که از دل سنگهای آهکی فوران می کند و برای رفع امراض، از قبیل درد کمر و پا بسیار مفید است.

" چشمه آبگرم کولور" این چشمه در روستای سنگرود عمارلوی شهرستان رودبار واقع شده است، آب دهی این چشمه پنج لیتر در ثانیه بوده و در درمان رماتیسم و بیماریهای استخوان و همچنین بیماریهای پوستی موثر است.

 

خواص چشمه های آب گرم

 

چشمه هاي آب گرم و معدني در نقاطي از زمين پديد مي آيند كه در آنها شرايط مورفولوژي ، تكتونيكي ، ماگمايي و جوي فراهم آمده باشد. در ايران چشمه هاي معدني و گرم بسيار است و اين به سبب فعاليت گسترده آتشفشاني در سراسر اين مرزو بوم و تكرار چرخه هاي آن از زمانهاي بسيار دور تا عهد حاضر است .

آب معدني به آبي اطلاق ميشود كه بطور طبيعي از زمين خارج مي شودو باآبهاي معمولي ( آشاميدني) ‌از نظر تعداد و نوع مواد معدني و گاز هاي محلول در آن فرق داشته باشد. در اغلب چشمه هاي معدني و گرم ، گازهاي زيادي مانند ئيدروژن سولفوره (H2O) ، دي اكسيد كربن و مواد راديواكتيو وجود دارد.

آبهاي معدني و گرم ايران به 11 نوع تقسيم شده است كه بر روي نقشه آبهاي معدني و گرم ايران به رنگهاي استاندارد بين المللي (ZAH)‌ نشان داده شده است.

استفاده از آبهاي معدني و گرم در ازمنه قديم مورد توجه بشر بوده است و ميتوان تاريخ شروع آنرا با تاريخ تمدن بشري همزمان دانست.

اغلب گازهاي موجود در آب اثر درماني دارند و استفاده صنعتي از آنها نيز در برخي از كشورها رايج است و ديگر آن كه پاره اي از اين آبها بصورت آشاميدني عرضه ميشود.

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان