تحقیق در مورد اسلاری سیل

عضویــت در خبـرنـامه ما
شمـا میتوانیـد بــا ثبــت ایمـیل خـود درکـادر زیر ، آخــرین مطالب سایــت را درایمیــل خـود دریــافت کنیـد

آخریــن اخبار تکست آهنگ
The last Text-Ahang News

خبر درگذشت حمیرا خواننده خوش صدای کشورمون

دانلود رایگان کتاب جام جهانی در جوادیه به صورت pdf

First Modern Olympic Games

عکسهای جدید رعنا آزادی ور در اسفند 94

دانلود آهنگ جدید وانتونز به نام فدا سرت

دانلود آهنگ Power Music به نام Party (1,2,3,4,5,6)

عکسهای جذاب بازیگران سریال شهرزاد با نوشته های زیبا

عکسهای جدید رامبد جوان و همسرش نگار جواهریان

جدیدترین عکسهای مریم قاسمی

دانلود کلیپ های کوتاه طنز درین درین قسمت 1 تا 17

اطلاعیـــه سایـــت :
  • قالب حرفه ای سایــت تکست آهنگ همینک بر روی سایت قرار گرفت
  • سایت تکست آهنگ به دو روش در خمدت کاربران عزیز میباشد هم به صورت دانلود آهنگ و هم به صورت متن آهنگ
  • منتظر امکانات و ایده های جدید باشید

تحقیق در مورد اسلاری سیل

 

اسلاري­ سیل مخلوطی از مصالح ریزدانه، قیر امولسیون، آب و فیلر معدنی است. در اکثر موارد فیلر معدنی مورد استفاده، سیمان انتخاب می­شود تا علاوه بر آنکه عامل پرکنندگی مخلوط باشد، مقاومت آن را نیز افزایش دهد.

اسلاري ­سیل؛ براي درزگیري سطح روسازي­ های آسفالتی، ترمیم زبرشدگی سطحی با شدت کم، درزگیري تركهاي کوچک و افزایش میزان اصطکاك سطحی کاربرد دارد.اسلاري ­سیل نیز مانند؛ آسفالت سطحی براي گیرایی کامل و منسجم نیاز به یک مرحله هواي گرم و خشک (قبل از قرار گرفتن در شرایط بارندگی) دارد.

اجراي اسلاري ­سیل در جاهایی که مشکل اصلی روسازی همانا اکسیداسیون یا سخت ­شدگی بیش از حد سطح روسازي موجود است، موثر است. استفاده از اسلاري ­سیل به منظور ایجاد تأخیر در زبرشدگی سطح راه، پرکردن ترك­هاي ریز و بهسازي اصطکاك سطحی پیشنهاد می­شود. اسلاري­ سیل در صورتیکه روسازي موجود تركهاي گسترده داشته و ترك­ها نیز از نوع فعال باشند (عرض ترك­ها دارای  قابلیت تغییر زیاد در طول شبانه روز و در فصول مختلف سال باشد)، عملکرد خوبی نخواهدداشت.

 

 

برای دستیابی به یک سطح باکیفیت مطلوب، باید مطمئن شد که روسازی خشک و تمیز بوده و قبل از  اجرای اسلاری سیل همه عملیات ترمیمی اتمام یافته باشد. در شرایط گرما و وجود تابش خورشید، پخش یک لایه نازک آب روی سطح برای کنترل شکست زودهنگام امولسیون و بهبود چسبندگی اسلاری­ سیل با روسازی موجود لازم است.

 

Description: Image result for ‫اسلاری سیل‬‎از لحاظ اجرا در شرایط مختلف جوی، اسلاری سیل را هنگام که دمای هوا حداقل 10 درجه سانتی­گراد باشد و در طول 24 ساعت اولیه پس از اجرا نیز احتمال بروز یخبندان وجود نداشته باشد، می­توان اجرا کرد. در هنگام بارندگی یا زمانی که احتمال بارندگی قبل از گیرایی کامل امولسیون وجود داشته باشد، نباید اسلاری­ سیل را اجرا کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

قبل از آنکه به ترافیک اجازه عبور از روي سطح اجرا شده داده شود، یک دوره زمانی گیرایی و عمل ­آوري لازم است. بنابراین، کاربرد اسلاري­ سیل در جاهایی که نیاز به بازگشایی سریع راه بر روي ترافیک باشد مناسب نخواهد بود. در هواي گرم، اسلاري­ سیل حداقل دو ساعت براي گیرایی نیاز به زمان دارد و زمان گیرایی به دماي هواي محیط، رطوبت و نوع قیر امولسیون بستگی دارد. تنظیم مقدار فیلر معدنی، به کاهش زمان گیرایی مخلوط اسلاري ­سیل کمک می­کند ولی ممکن است، باعث کاهش کارایی مخلوط شود. منظور از کارایی، چگونگی قابل پخش بودن مخلوط در سطح راه است . مخلوط ­هاي با کارایی زیاد و بیش از حد به کنار جاده زهکش می­شوند و مخلوط هاي با کارایی کم به قدري سخت و خشک می­شوند که قابل پخش در سطح راه نخواهند بود.

معمولاً عمر خدمت ­دهی اسلاري­ سیل بین سه تا پنج سال است. عواملی که برعملکرد اسلاري ­سیل مؤثرند، شامل میزان ترافیک، شرایط محیط، شرایط روسازی موجود، طرح اختلاط و کیفیت مخلوط و نحوه اجرا می­شوند. باید توجه داشت که اسلاري­ سیل را نباید در مسیرهاي با حجم ترافیکی زیاد استفاده کرد، زیرا  امکان آن وجود  داردکه  ضریب اصطکاك سطحی به دلیل استفاده از مصالح ریزدانه در شرایط بارندگی کاهش یابد. این نکته را باید مورد توجه قرار داد که اسلاري­ سیل عملکرد خوبی در جاهایی که روسازي موجود بسیار ترك­ خورده باشد، نخواهد داشت و فقط در صورت وجود روسازي پایدار با ترك هاي با شدت کم می­توان از آن استفاده کرد.

به طور کلی مخلوط دو غاب قیری یا اسلاری سیل ترکیبی از مصالح ریزدانه، قیر امولسیون و فیلر است که معمولاً توسط یک ماشین اجرای مخلوط اسلاری سیل، حین حرکت روی سطح روسازی راه پخش می­گردد. چنانچه از امولسیونهای کاتیونی استفاده شود، اغلب می­توان با افزودن پودر سیمان علاوه بر مواد فوق، پایداری مخلوط را نیز تقویت کرد. گرچه برای مخلوط­های دو غاب قیری نیز همانند دیگر انواع آسفالت­های حفاظتی نمی­توان ارزش سازهای قائل شد، اما با افزودن فیلرهای فعال، مخلوط انسجام یافته، قوام بیشتری پیدا کرده و در مقابل تغییر شکلها مقاومت بیشتری از خود نشان خواهد داد.

در یک محدوده­ ی دانه بندی معین میتوان اسلاری سیل با دانه  بندیهای ریز، متوسط و درشت تهیه و بر حسب شرایط مورد استفاده قرار داد. کاربرد این مخلوطها بیشتر روی سطوحی از راه است که دچار ترکهای غیر سازهای شده و یا گاهی مصالح سنگی آسفالت از سطح راه کنده شده و جاده دچار خرابی عریان ­شدگی مصالح شده باشد.

در خصوص جاده ­هایی که سطوح آنها در اثر هوازدگی و اکسیدشدگی خشک شده اما هنوز به وضعیت شن  زدگی نرسیده باشند و یا عرض ترکهای سطحی در آنها زیاد نشده باشد، بهتر آن است که با انجام عملیات ساده اجرای فوگ سیل در همان مراحل ابتدای بروز خرابی­ ها روسازی بهسازی شود. در غیر این صورت جاده به حال خود رها شده تا خرابی ها تشدید و عریان شدگی ­ها به شن ­زدگی تبدیل شوند، باید با پخش مخلوط اسلاری سیل روی سطح راه قبل از آنکه خرابی ­ها موجب تخریب بیشتر روسازی شوند، جاده بهسازی شود. البته لازم است توجه شود که شیب عرضی جاده (در اثر نشستها و برآمدگی ها) بر هم نخورده باشد، زیرا مخلوط اسلاری سیل فقط در یک ضخامت معین ثابت (بر حسب اندازه اسمی مصالح سنگی به کار رفته)، قابل پخش است. گرچه برای مخلوط­های اسلاری سیل نیز همانند دیگر آسفالت­های حفاظتی نمیتوان ارزش سازه­ای قائل شد، اما افزودن فیلرهای فعالی نظیر سیمان به مخلوط باعث ایجاد انسجام بیشتر و افزایش مقاومت این مخلوطها در مقابل تغییر شکل می­شود.

کاربرد این مخلوطها که آنها را میتوان در دانه  بندیهای ریز، متوسط و درشت تهیه کرد، بیشتر روی سطوحی از راه است که دچار ترک­های غیر سازه­ای شده و یا مصالح سنگی آنها از سطح راه کنده شده باشد. در حقیقت چنانچه جاده ­هایی که سطوح آنها در اثر هوازدگی و اکسید شدگی خشک شده و علائم عریان شدگی جزیی در آن­ها مشاهده شده باشد را در زمان مناسب با عملیات قیرپاشی ساده همچون اجرای فوگ سیل بهسازی نکرده و به حال خود رها کنند، بدیهی است خرابی عریان  شدگی مصالح به شن زدگی تبدیل شده و انواع ترک در سطح راه عارض خواهد شد. در این صورت میتوان با پخش مخلوط اسلاری ­سیل روی سطح راه، قبل از آنکه خرابی  ها بیش از این تشدید شوند، جاده را بهسازی نمود. البته لازم است، شیب عرضی جاده نیز قبل از آنکه هنوز در اثر نشستها یا برآمدگی­ها برهم نخورده باشد، زیرا مخلوط اسلاری­ سیل صرفاً در یک ضخامت معین، برحسب اندازه اسمی مصالح به کار رفته، قابل پخش است (بر خلاف مخلوط­های میکروسرفیسینگ که می­توانند تا اندازه­ای شیب عرضی جاده را نیز اصلاح کنند).

بخش دانلود

دانلود فایل ورد تحقیق

لینک دانلود: 
اسلاری سیل

فرمت فایل :  doc / فایل ورد

برچســب هــا : تحقیق اسلاری سیل, اسلاری سیل چیست, قیر گونی اسلاری سیل, اسلاری سیل در ایران, تحقیق در مور داسلاری سیل, اسلاری سیل مقاله, مقاله جدید اسلاری سیل,

دیدگاه های این مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درخــواست تکست آهنــگ
کد امنیتی