تحقیق اعتیاد چیست

عضویــت در خبـرنـامه ما
شمـا میتوانیـد بــا ثبــت ایمـیل خـود درکـادر زیر ، آخــرین مطالب سایــت را درایمیــل خـود دریــافت کنیـد

آخریــن اخبار تکست آهنگ
The last Text-Ahang News

خبر درگذشت حمیرا خواننده خوش صدای کشورمون

دانلود رایگان کتاب جام جهانی در جوادیه به صورت pdf

First Modern Olympic Games

عکسهای جدید رعنا آزادی ور در اسفند 94

دانلود آهنگ جدید وانتونز به نام فدا سرت

دانلود آهنگ Power Music به نام Party (1,2,3,4,5,6)

عکسهای جدید رامبد جوان و همسرش نگار جواهریان

جدیدترین عکسهای مریم قاسمی

عکسهای جذاب بازیگران سریال شهرزاد با نوشته های زیبا

دانلود کلیپ های کوتاه طنز درین درین قسمت 1 تا 17

اطلاعیـــه سایـــت :
  • قالب حرفه ای سایــت تکست آهنگ همینک بر روی سایت قرار گرفت
  • سایت تکست آهنگ به دو روش در خمدت کاربران عزیز میباشد هم به صورت دانلود آهنگ و هم به صورت متن آهنگ
  • منتظر امکانات و ایده های جدید باشید

تحقیق اعتیاد چیست

 

مقدمه

سوء استفاده از کلیه موادی که رفتار یا خلق را تغییر می دهند یا وابستگی به این گونه مواد که در گذشته اعتیاد نامیده می شود در گروهی از اختلالات روانی به نام طبقه وابستگی و سوء مصرف مواد قرار می گیرند .

در مصرف وجود دارد که سوء استفاده از مواد را از استفاده غیر مرضی از آنها متمایز می سازد

1 یک نمونه استفاده بیمارگونه ؟؟؟ در حالت مسمومیت در تمام روز با عدم توانایی در تقلیل یا ترک مصرف ، نیاز به مصرف روزانه برای کفایت در انجام وظیفه

2 اختلال در انجام وظایف اجتماعی یا شغلی در نتیجه شکل استفاده بیمار گونه

3 مدت : حداقل مدت مصرف یک ماه است .

 

مواد چیست ؟

کلیه مواد در اعتیاد با کلمه دارو فرق دارد . مواد شامل همه ترکیباتی است که مصرف آن ها موجب تغییر در رفتار ( مانند عصبانیت ) تغییر در خلق و خوی ( مانند افسردگی ) و تغییر رفتار در قضاوت و شعور مانند ( فراموشی و بی توجهی ) می شود .

اعتیاد چیست

وابستگی به مصرف هر ماده مضرر و ناتوانی در ترک آن را اعتیاد می گویند .

وابستگی ، میل شدید به مصرف هر ماده و تمایل به ادامه مصرف آن است تا جایی که در بسیاری از موارد وابستگی به آن ماده بدان فرد مهمترین مسئله زندگیش می شود . ؟؟؟؟ کسی که به ماده ای وابستگی دارد مجبور است مقدار ماده مصرفی خود را به تدریج افزایش دهد در صورت مصرف نگران و یا کاهش مقدار ماده مصرفی ، فرد دچار علائم رفتاری یا جسمانی ناخوشایند می شود که با آن علائم ترک گفته می شود .

مثلاً علائم تریاک و هروئین را در جامعه با عنوان ( حالت خماری ) می شناسند .

1 دردهای استخوانی و عظلانی

2 دل پیچه

3 اسهال

4 آبریزش از بینی و چشم

5 بی خوابی و بی قراری

6 عصبانیت

7 خمیازهای فراوان

8 و تب از شایع ترین علائم آن است

بیکاری اعتیاد - ؟؟/ و طلاق مهم ترین مشکلات اجتماعی ایران

به گزارش دفتر اطلاع رسانی مرکز پژوهش ها ، دفتر مطالعات اجتماعی مسائل و آسیب های اجتماعی کشور را مورد بررسی قرار داده و با استفاده به نتایج یک پژوهش انجام نشده درباره اولویت بندی آسیب های اجتماعی از دیدگاه یک هزار نفر از اعضای هئیت علمی دانشگاهها قضاوت فرهنگیان کارشناس و روحانیون و مدیران و معونان دستگاهها خاطرنشان ساخت که در این پژوهش 28 مسئله اجتماعی مورد پرسش واقع شده از که اغلب پاسخگویان از بیکاری اعتیاد - ؟؟؟ و طلاق به عنوان مهم ترین مشکلات اجتماعی کنونی نام برده اند .

همچنین این دفتر روز اعتیاد خودکشی سرقت فرار از خانه قتل - نزاع و جرائم جنسی را مورد بررسی قرار داده و اعلام کرد : بررسی روز آسیب های یاد شده نشان می دهد که برخی از آسیب ها همانند اعتیاد روزی کاملاً صعودی دارد به گونه ای که میزان آن در یک دوره 7 ساله تقریباً 2 برابر شده است نزاع نیز روزی صعودی دارد .

روز سرقت نیز اگر چه نوسان دارد اما بیش تر صعودی است روز آسیب هایی همچون خودکشی فرار از خانه و قتل متغییر است و روز جرائم جنسی در ابتدای دوره مورد مطالعه صعودی بوده که بعد نزولی شده است .

 

 

مرکز پژوهش دور پایان با بیان این مطلب که مسائل اجتماعی یکدیگر را باز تولید می کنند ؟؟؟/ نخستین و مهم ترین گام برای مقابله با مسائل اجتماعی باور به اجتماعی بودن این پدیده ها و توجه به این نکته است که ریشه آن ها را باید درون جامعه جست و جو کرد .

آیا اعتیاد یک بیماری است ؟

متأسفانه بسیاری از افراد جامعه ، اعتیاد به مواد مخدر را معادل جرم دانسته و فرد معتاد را مجرم می دانند این مسئله که در افراد معتاد به مواد مخدر میزان جرم و جنایت بیشتر از افراد عادی جامعه است شکلی وجود ندارد .

و لیکن مجرم نیست و بسیاری از موارد جرم در افراد معتاد مستقیماً در ارتباط با مشکل تهیه مواد مخدر و نیاز بدنی و روانی اشیان است .

در واقع فردی که مصرف مواد مخدر نیازش را بر طرف می کند یک بیمار روانی محسوب می شود .

چه افرادی مستعد اعتیاد به مواد مخدر هستند ؟

مطالعات مشخص نموده اکثر افرادی که به مصرف مواد مخدر وابستگی جسمی و ورانی پیدا می کنند از نظر ژنتیکی مستعد اعتیاد به مواد مخدر هستند و غالباً در نزدیکانشان اعتیا دبه مواد مخدر شایع است . البته این مطالب دلیل آن نیست که هر شخصی که در بی نزدیکانشان اعتیاد به مواد مخدر وجود ندارد از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به بیماری اعتیاد نیست زیرا اولاً ممکن است نزدیکان مشخص از نظرژنتیک مستعد این مشکل باشند ولی تاکنون این استعداد به ظهور نرسیده و استفاده مواد مخدر را تجربه نکرده باشند .

ثانیاً اعتیاد به مواد مخدر فقط در زمینه ژنتیکی نیست و تیپ شخصیتی افراد نیز نقش تعیین کننده دارد .

افرادی که شخصیت های خود شیفته پرخاشگر و ضد اجتماعی دارند مستعد اعتیا دبه مواد مخدر هستند زیرا مصرف مواد مخدر نیازهای روانی اشیان را کاملاً برطرف می کند .

از سوی دیگر افرادی با شخصیت های افسرده و اصطلاحاً افراد با شخصیت های زود رنج و احساساتی نیز کاملاً مستعد اعتیاد به مواد مخدر هستند زیرا در این افراد نیز مصرف مواد مخدر نیازهای درونی را بر طرف می کند .

به طور خلاصه می توان گفت هر شخصی می تواند مستعد اعتیاد به مواد مخدر باشد . فرد با استفاده از مواد مخدر در مرتبه اول احساس سرخوشی می کند به گونه ای که احساس می کند نیازهای روانی یا ژنتیکی ائ را بر طرف نموده است بدین ترتیب از نظر روانی معتاد به مواد مخدر می شود و ؟؟؟/ با استفاده های مکرر از مواد به آنها وابسته می شود در این مرحله این مشخص بیماری است که به مواد مخدر معتاد شده است .

اعتیاد به مواد مخدر چیست ؟

اعتیاد به مواد مخدر دارای دو جنبه جسمی و روانی می باشد .

منظور از اعتیاد جسمی آن است که علایمی چون : 1 درد عظلانی 2 - ؟؟؟ عظلات 3 آب ریزش بینی 4 عطسه  5 اسهال و استفراق  6 اختلال خواب و ....

بعد از قطع مصرف مواد مخدر در بیمار بروز می کند که این علایم با گذشت زمان 7 تا 21 روز بسته به نوع ماده مصرفی بر طرف می شود .

در پایان این دوره است که بیمار سم زدایی شده و ترک بدنی انجام داده است .

اعتیاد و ورانی ؟؟؟؟ تمایل بیمار به استفاده از مواد مخدر می باشد که در دوره سم زدایی و تا مدت طولانی بعد از ترک ، شاید سال ها طول بکشید بیمار وسوسه استفاده از مواد مخدر را دارد ، زیرا متاسفانه تجربه رفع موقت مشکلاتی نظیر  1- فشارهای روانی  2 افسردگی  3 اضطراب  4 مشکلات جسمی و ... را با استفاده ، از مواد مخدر داشته است .

بنابراین فردی که اعتیاد را ترک کرده است در بر خورد با هر یک از این مشکلات ممکن است که بعداً به مواد مخدر روی آورد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آیاد اعتیاد به مواد مخدر قابل درمان است ؟

بیماری اعتیاد به مواد مخدر تقریباً یک بیماری ؟؟؟؟/ است که به درمان طولانی نیاز دارد و درمان آن با سم زدایی شروع شده و با ادامه ردمان و ایجاد محیطی این و عاری از شارهای روانی ، قدم های بعدی درمان برداشته می شود .

این اعتقاد که اعتیاد درمان ندارد کاملاً بی اساس و دور از ذهن است . ممکن است درمان اعتیاد طولانی مدت و سخت باشد اما امید به درمان و بهبود بسیار بالاست .

آیا برای درمان اعتیاد روش های گوناگونی وجود دارد ؟

از زمانی که انسان با ماده مخدر آشنا شد و مصرف آن باعث بروز پدیده اعتیاد گردید درمان های گوناگون نیز برای بر طرف کردن آن به کار گرفته شد که خوشبختانه هر روز نیز این روش های درمان پیشرفته و کامل تر می شود از درمان و ترک کردن در ؟؟؟؟؟ معتادان گمنام و درمان بارداری معتادان گرفته تا جدید ترین شیوه درمانی که U . R . O . D سم زدایی فوق سریع است .

بیماران ترک جسمی را شروع می کنند و همانطور که قبلاً اشاره شد مرحله دوم درمان و یا به عبارتی مرحله تکمیل آن آغاز می شود که رمان قسمت روانی آن است .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درمان های روانی چیست و اصول آن بر چه پایه ای استوار است ؟

بیماری اعتیاد علاوه بر این که از نظر جسمی ، فرد را ناتوان و وابسته می کند یک نوع وابستگی روانی نیز در او ایجاد می کند که حتی در مواقعی که از نظر جسمی هیچ گونه مشکلی ندارد و نیاز جسمانی ندارد هوس و میل به مصرف مواد مخدر در و می تواند دلیلی بر شروع مجدد مصرف شود و اینجاست که نیاز بیمار به درمان های روانی کاملاً احساس می شود .

بنابراین باید نگرش و بارداری بیمار به مواد مخدر عوض شده و از نظر روانی ، تنفر و انزجار جایگزین عشق و علاقه به مواد مخدر گردد .

در حال حاضر درمان ؟؟؟؟؟ و مطمئن روان درمانی فردی گروه درمانی کلاسهای آموزشی جاشین سازی فعالیت های مناسب و تکنیک های آرام سازی جسمی روانی است .

آیا خانواده و محیط بیمار در درمان اعتیاد دارند ؟

ایجاد انگیزه و همراهان بیمار و این که خانواده چه نقشی مهمی ر درمان بیمار معتاد دارد یکی از اهداف مهم درمان اعتیاد است .

پس از سم زدایی جسمی ، بیماران احتیاج به حمایت های بسیار مناسب و همه جانبه خانواده دارند که این حمایت شامل حمایت روانی و برخورد صحیح و مناسب با بیمار است . اغلب خانواده ها و مردم بسیار معتاد را یک مجرم می دانند متسفانه در مسیر تلاش در جهت بهبود بیمار خیلی سریع مایوس می شود و بر اصطلاح بیمار را غیر قابل اصلاح می دانند که این ناامید نشدن یکی از بزرگترین علل شکست در مسیر درمان است . در حقیقت اعتیاد فقط یک بیماری عصبی روانی می باشد که احتیاج به درمانی طولانی مدت شامل حمایت های روانی بسیار دقیق از بیماران معتاد دارد که بعد از مرحله سم زدایی خانواده باید اغلب رفتار و برخوردهای لازم با بیمار را با توصیه های متخصصین روان پزشک و روان شناس انجام دهند زیرا کوچکترین حرکت اشتباه در مسیر درمان می تواند باعث شکست و بازگشت مجدد بینار می شود .

آیا به راستی اعتیاد قابل درمان است ؟

هم اکنون عتیاد به مواد مخدر یا سایر مواد روان گردان صرفاً به عنوان یک بماری مزمن عصبی روانی شناخته می شود که با یک درمان سم زدایی مرحله درمان شروع می شود و با روان درمانی برای مدت حداقل شش ماه شامل شرکت در کلاس ها گروه درمانی و مشاوره فردی و حمایت بسیار دقیق و کامل خانواده و اطرافیان ادامه می یاب توجه داشت زمانی بیمار ترک کامل روانی را انجام می دهد که بعد از مسیر درمان به طور کامل از مواد مخدر به معنای واقعی متنفر شده باشد اگر بدین صورت مراحل درمان ادامه یابد بدون اعتیاد درمان می شود و خطر بتلا و برگشت مجدد بیمار به اعتیاد به حداقل می رسد .

بهترین راه درمان اعتیاد به مواد مخدر کدام است ؟

جهت درمان بیمار مهمترین مرحله ، تحقیق خانواده و بیمار در جهت یافتن بهترین و موفق ترین مراکز درمانی می باشد که مسلماً بری این منظور باید به مراکز مختلف مراجعه شود و با سیستم درمانی آشنایی حاصل و اطمینان کامل ایجاد شود به طوری که با تماس مستقیم با بیماران درمان شده نظارت بر فعالیت های درمانی مراکز ترک اعتیاد و میزان حمایت از بیماران می توان تا حدود زیادی نسبت به میزان موفقیت ، اعتیاد حاصل نمود .

در پایان و به طور خلاصه لازم به توضیح است که در درمان اعتیا دباید توجه داشت که آن را فقط یک بیماری مزمن دانست و بیمار باید با حمایت های کامل خانواده مرکز ترک اعتیاد و اطرافیان و با امید به روزی که این بیماری در جهان ریشه کن شود و با کمترین فشارهای روانی درمان شود .

کراک ، کوکایین فقرا

کوکایین مخدری ست انرژی زا که از برگ و ساقه گیاه کوکا در کارخانه های غیر مجاز تولید می شود . تجارات کوکائین در قاره آمریکا بسیار پر منفعت است و قسمتی از درامد کشاورزان فقیر اکوادور و کلمبیا را تشکیل می دهد . کوکائین طی مراحل استخراج ، حمل و توزیع ارزش افزوده زیادی پیدا می کند . طوری که تنها افراد ثروتمند قادر به تهیه آن هستند ولی تاجران مواد مخدر برای اینکه اقشار نیازمند جامعه در حسرت کوکائین مانند آن را با ترکیبات شیمیایی دیگری مخلوط کردند و با افزایش حجم ، کوکائین فقرا را ساختند این محصول ارزان تر به نام کراک شهرت پیدا کرد و مانند هر تجارت سود آور دیگر دامنه آن به اروپا هم رسید .

با این حال کراک هنوز در آسیا گران قیمت بود در واقع اگر کراک از مسیر تجارت مواد مخدر تا ایران بیاید بیش از صد هزار تومان به ازای هر گرم قیمت خواهد داشت پس کراک آسیایی که یک دهم این قیمت هم نیست می دهند عده یی دیگر منشاء آن را ترکیه ، پاکستان یا دیگر کشورهای خاور میانه می دانند . کراک آسیایی از کوکائین ساخته نشده است .

مخدر کراک که در حال حاضر در بازار ایران به فروش می رسد کراک طبیعی نیست ، چون کراک اصلی ترکیبی از جوش شیرین و کوکائیین که هر گرم آن بیش از 120 هزار تومان به فروش می رسد اما قیمت کراک که هم اکنون در ایران توزیع می شود بین پنج تا ده هزار تومان است .

کراک امروزی موجود در کشور ما فقط ترکیب قوی تر از مشتقات هروئین است . کرک اصلی جزء مواد مخدر توان افزاست اما کراک عرضه شده در ایران مخدری سمی افزا است . کراک های موجود در بازار حتی منجر به مرگ ها فجیی می شود .

ترک ندارد ، مرگ دارد ! قدرت اعتیاد به کراک آنقدر بالاست که اگر فرد چند وعده آن را استفاده نکند دچار ترس اظطراب جنون و افسردگی می شود فشار خون و جریان قلبش به شدت کاهش پیدا می کند و فرد را به مرگ نزدیک می کند .

اگر معتادان به مخدرهای دیگر به ترک هستند ، معتاجان به کراک برای ترک باید مرگ را انتخاب کنند . البته احتمال ضعیفی وجود دارد که با اجرای برنامه های ترک اعتیاد منظم ، شدید و کاملاً تحت ، معتاد به کراک از مرگ رهیی یابد .

مصرف کراک باعث می شود که فرد هیچ دردی را حس نکند در نتیجه بیماری های مختلف در بدنش به راحتی پخش می شود . علاوه بر آن این مخدرها سیستم ایمنی را به شئت ضعیف می کنند و راه برای درود عوامل عفونی باز می شود در نتیجه یک شخص معتاد به کراک احتمالاً دچار چند بیماری مختلف خواهد بود مخصوصاً اگر ولگرد و کارتن خواب باشد .

15 درصد از سهم بازار

الگوی اعتیاد در کشور به سرعت در حال تغییر بوده و مصرف محدرهای جدید رود افزایش است سهم کراک در بازار مصرف کشور به 15 درصد رسیده است این در حالی است که هروئین 21 درصد بازار مصرف را در اختیار خود دارد . بسیاری از دانش آموزان دبیرستانی با مواد مخدر صنعتی و جدید همچون شیشه و کراک کاملاً آشنا هستند .

میانگین سنی معتادان کشور 32 سال است اما این میانگین در سال ها اخیر به سرعت رو ب هکاهش گذاشته است .

طبق نتایج تحقیقات 15 درصد از کارگران ساده و 17 درصد کارگران ماهر در معرض خطر اعتیاد قرار گرفته اند ، پس از کارگران ، رانندگان درون شهری و برون شهری در معرض خطر اعتیاد هستند .

در حال حاضر تریاک با 70 درصد ، هروئین 30 درصد حشیش 24 درصد ، بیشترین مواد مخدر مصرفی در کشور است . 45 درصد تزریقی سرنگ خود را به یکدیگر قرض می دهند که این موضوع در ضیوع بیماریهای پر خطر همچون ایدز و هپاتیت تاثیر زیادی دارند به نظر شما ریشه ی این مسائل و مشکلات چیست ؟

 

 

 

 

 

 

منابع :

 1 بهداشت روان دو اسدی ؟؟؟؟ - کیتبادی

2 چکیده روان پزشکی کاپلان پورافکاری

3 تقابل ؟؟؟؟ - خرابی نجفی

4 اینترنت

برچســب هــا : اعتیاد چیست, اعتیاد, مواد چیست, مواد در ایران,

دیدگاه های این مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درخــواست تکست آهنــگ
کد امنیتی