close
تبلیغات در اینترنت
تحقیق اجرای بودجه در مورد هزینه ها

گیل فان | دنیای فیلم و سریال

http://www.gilfun.ir/

تحقیق اجرای بودجه در مورد هزینه ها

بودجه ,هزینه ها,هزینه ها برای بودجه ,همه ی هزینه ها برای تو ,هزینه و اجرای بودجه ,اجرای بودجه در مورد هزینه ها ,تحقیق در مورد بودجه ,بودجه چیست ,هزینه ها از کجا

تحقیق اجرای بودجه در مورد هزینه ها

بودجه ,هزینه ها,هزینه ها برای بودجه ,همه ی هزینه ها برای تو ,هزینه و اجرای بودجه ,اجرای بودجه در مورد هزینه ها ,تحقیق در مورد بودجه ,بودجه چیست ,هزینه ها از کجا

-->
تحقیق اجرای بودجه در مورد هزینه ها
خلاصه داستان :

تحقیق اجرای بودجه در مورد هزینه ها

 

1. ابلاغ بودجه: لایحه ی بودجه وقتی توسط مجلس و شورای نگهبان تصویب شد به شکل قانون بودجه در می آید ( یعنی اجرای آن الزام می شود ) و رئیس مدیریت و برنامه ریزی کشور به نیابت از رئیس جمهوربه کلیه ی دستگاههای دولتی ابلاغ می کند.

 

 

2. مبادله موافقت نامه های فعالیتهای جاری و عمرانی: جهت هماهنگی و مشخص شدن دقیق عملیات اجرای دستگاه در چارچوب اهداف دولت، موافقتنامه شرح عملیات بین دستگاه اجرایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مرکز یا استان مبادله می شود.

3. تخصیص و تقسیط اعتبار: اعبارت است از تجویز استفاده از مبالغ معینی از اعتبارت مصوب سالانه در دوره های زمانی مشخص برای کنترل دقیق هزینه های دولت و سازمانهای دولتی و ایجاد تعادل دریافتها و پرداختهای دولت. ( شاید براتون سوال ایجاد شود که چرا اینقدر مخارج دولت مهم است این به این دلیل است که این خود یه ابزار است در دست دولت که از آن در سیاست های مالی استفاده می کنند در آینده در این مورد هم مطلب می نویسم)

4. مصرف اعتبارات:  که این خودش به چند مرحله تقسیم می شود:

تشخیص : که تعیین و انتخاب کالا و خدمات و سایر پرداختهایی که تحصیل می شود .

      تامین اعتبار: اختصاص دادن تمام یا قسمتی از اعتبارات مصوب برای هزینه معین.

تعهد: ایجاد دین بر ذمه دولت

IV.           تسجیل: تعیین بدهی قابل پرداخت به موجب مدارک اثبات کننده بدهی.

V.           حواله: در واقع دستور پرداخت است پس از طی مراحل چهارگانه بالا

VI.           در خواست وجه: وجوه لازم از محل اعتبارات مصوب و تخصیص یافته در اختیار دستگاه اجرایی قرار می گیرد.

VII.           هزینه:  پرداختهایی که به طور قطع به ذینفع در قبال تعهد یا تحت عنوان کمک یا عناوین مشابه با رعایت قوانین و مقررات مربوطه صورت می گیرد.

اجرای بودجه در مورد درآمدها:

پیش بینی در آمدها و سایر منابع تامین اعتبار در بودجه کل کشوراگر کمتر از مبلغ پیش بینی شده باشد درآمدها مجوزی برای وصول از اشخاص حقیقی و حقوقی در مورد موارد غیر قاونی نیست و اگر بیشتر از مبلغ پیش بینی شده باشد وصول آن خارج از قانون نیست.

در بالا سعی شد مراحل اجرای قانون و تخصیص بودجه به سازمانهای دولتی توضیح داده شود ولی باید خاطر نشان کرد در بعضی از مواقع از وجوه علی الحساب یا پیش پرداخت هم استفاده می شود که پیش پرداختها برای مثلا تقویت پیمانکار و علی ااحساب ها برای کارهای انجام شده که به علت عدم مبادله موافقتنامه یا تخصیص نیافتن اعتبار پرداخت می شود.

برای انعطاف بودجه هم از روشهایی مثل اصلاح یا متمم استفاده می شود مثلا وقتی درآمدهای دولت یا مخارج آن از مبالغ پیش بینی شده بیشتر یا کمتر باشد دولت متمم یا اصلاح بودجه تنظیم می کند .

همچنین نوعی اعتبارات هستند به نام اعتبارت ردیفهای عمومی که در قالب هزینه و برنامه ها ظاهر نمی گردد اما دستگاههای اجرایی از آن تغزیه می نمایند مثل هزینه های پیش بینی نشده اعتبارات جاری و عمرانی و تقویت بنیه ی دفاعی و بازسازی مناطق آسیب دیده از جنگ تحمیلی همچنین تبصره هایی در بودجه وجود دارد برای جابجا کردن اعتبارات مصوب که اختیارات محدودی برای جابجایی آن به قوه مجریه داده می شود و مقدار آن هر سال تغییر می کند.

امیدوارم این مطلب بتواند مورد استفاده شما قرار گیرد.

 

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان